Wysyłka gratis od 95 zł

Najlepszym partnerem do snu dla kobiety jest...

Najlepszym partnerem do snu dla kobiety jest...

 

Amerykańskie badania pokazały, że kobiety śpią spokojniej, gdy dzielą łóżko z psem, a nie ze współmałżonkiem czy kotem.

 

- Zauważyliśmy, że kobiety lepiej oceniają psy jako partnerów do snu niż koty czy mężów lub chłopaków. Twierdzą, że psy poprawiają jakość ich snu. – mówi Dr Christy Hoffman z Canisius College w Nowym Jorku, behawiorystka zwierząt i główny naukowiec tego badania.

#countryandnature

Podczas badania przyjrzano się nawykom 1000 kobiet z całych Stanów Zjednoczonych i zidentyfikowano niektóre powody, które potwierdzają powyższe wyniki. Po pierwsze, okazało się, że psy są lepszymi partnerami do spania, ponieważ mają bardziej zbliżone do ludzkich nawyki senne niż koty. Poza tym odkryto, że czworonogi lepiej przystosowują się do wzorców snu swoich właścicielek.

 

- W porównaniu z ludzkimi partnerami, psy lepiej dopasowują się do harmonogramu snu swojego właściciela. Nierzadko zdarza się, że partnerzy w łóżku kładą się spać i budzą się o bardzo różnych porach. Takie różnice w harmonogramach ludzi mogą z pewnością zakłócić sen.  – tłumaczy Dr Christy Hoffman.

 

Jeśli chodzi o wspólne spanie, psy są ogólnie mniej uciążliwe, ponieważ nie poruszają się zbytnio podczas snu. W trakcie badania psy uzyskały również wyższe wyniki pod względem komfortu i bezpieczeństwa niż koty czy ludzie. Kobiety sądzą, że ich czworonóg zaalarmuje ich w przypadku ataku intruza lub innego rodzaju zagrożenia. Ponadto szczekanie może odstraszyć potencjalnego napastnika. Kot jest mniej skłonny do przyjęcia takiej roli, a zatem nie zapewnia komfortu psychicznego w taki sam sposób, jak pies.

 

Źródło: heart.co.uk