Wysyłka gratis od 95 zł

Ciekawostki

Węch to najważniejszy zmysł u psów, który pozwala im poznawać otaczający ich świat. Czworonogi potrafią wychwycić o wiele więcej zapachów niż ludzie, a przy tym odczuwają je o wiele mocniej. Właśnie dlatego ich umiejętności są bardzo chętnie wykorzystywane w policji, ratownictwie czy wojsku
W badaniu opublikowanym w czasopiśmie naukowym PLOS ONE przeanalizowano wyniki dotyczące depresji, lęku i szczęścia u 768 amerykańskich właścicieli psów i 767 potencjalnych właścicieli psów.  
Niektóre psy mają problemy, aby opanować komendy "siad" i "połóż się", ale według najnowszego badania czworonogi rozumieją średnio około 89 słów lub zwrotów.
Według aplikacji randkowej Tinder, liczba "polubień" profili jej użytkowników może wzrosnąć o 5 procent, gdy na zdjęciu pojawi się czworonóg. Statystyki pokazują, że już co 10. wrzucana fotografia na Tinderze prezentuje psa.
Na to pytanie odpowiada sondaż amerykańskiej firmy badawczej OnePoll, przeprowadzony wśród 2000 właścicieli psów i kotów.
Od dawna znamy korzyści, jakie dla rodziny przynosi dobrze przystosowany pies, kot lub inne zwierzę domowe. Między ludźmi i zwierzętami rozwijają się bardzo bliskie więzi. Zwierzę szybko staje się ważnym członkiem rodziny. A co z sytuacją, kiedy zwierzę towarzyszy nam w biurze? Czy ma to wpływ na naszą pracę i związane z nią samopoczucie?
Badanie prowadzone przez amerykańskich naukowców obejmujące prawie 4 miliony osób ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Skandynawii, Nowej Zelandii, Australii i Wielkiej Brytanii wykazało, że posiadanie psa jest związane z aż 24% zmniejszeniem ryzyka przedwczesnej śmierci, z jakiejkolwiek przyczyny.
Amerykańskie badania pokazały, że kobiety śpią spokojniej, gdy dzielą łóżko z psem, a nie ze współmałżonkiem czy kotem.
Badania pokazują, że problemy żołądkowe i jelitowe mogą powodować u psów nadmierne lizanie powierzchni (schorzenie zwane ELS), w tym podłóg, wykładzin, ścian, drzwi i mebli.