Wysyłka gratis od 95 zł

PsiAktywna rodzina

Kampania edukacyjna #psiAktywnarodzina jest zorganizowana przez COUNTRY&NATURE wraz Instytutem Matki i Dziecka oraz portalem epozytywnaopinia.pl i dotyczy bezpiecznych i zdrowych relacji dziecka i psa. Zaproszeni eksperci poruszą tematy związane z pytaniami jakie zadają sobie przyszli i obecni rodzice, którzy są, lub planują być, właścicielami psa. 

W ramach kampanii od 20 września, co tydzień swoją wiedzą podzielą się eksperci: psycholog, pediatra, alergolog, lekarz weterynarii, dietetyk zwierzęcy oraz behawiorysta. Artykuły oraz nagrania wideo będą publikowane na stronie drpetcare.pl/psiaktywnarodzina/ oraz w mediach społecznościowych, a na koniec akcji powstanie elektroniczna wersja poradnika.

Mamy nadzieję, że treści opracowane przez ekspertów będą inspiracją do budowania wspaniałych więzi rodzinnych z czworonożnymi przyjaciółmi i organizowania wspólnej aktywności, która jest źródłem zdrowia i pozytywnego nastawienia do życia.

Zapraszamy do lektury

#psiAktywnarodzina Kampania edukacyjna z Instytutem Matki i Dziecka i @epozytywnaopnia.pl
Prawidłowo ułożona relacja dziecka i psa sprawia, że stają się one dla siebie bardzo bliskie. Często można zaobserwować wspólne zabawy, spanie obok siebie, lizanie przez psa twarzy dziecka. Czy są wiążące się z tym zagrożenia zdrowotne, na które należy być szczególnie wyczulonym? Z pewnością tak, ale na szczęście są sposoby, aby je wyeliminować.
#psiAktywnarodzina Kampania edukacyjna z Instytutem Matki i Dziecka i @epozytywnaopnia.pl
Myśląc o wspólnym, rodzinnym wyjeździe z psem, warto przede wszystkim się do niego PRZYGOTOWAĆ. Nie ważne czy jedziemy na krócej, czy na dłużej,...
Kontakt dziecka ze zwierzętami ma duży wpływ na jego rozwój. Obecność zwierzęcia w domu wspomaga rozwój emocjonalny dziecka, uczy respektu, szacunku, wrażliwości i odpowiedzialności wobec zwierząt. Należy jednak pamiętać, że zwierzęta mogą być nosicielami różnych chorób, a wieloma z nich mogą zarazić dziecko. Jedne schorzenia są dla dzieci niegroźne, inne mogą wywoływać nieprzyjemne objawy.
Edukacja dzieci w zakresie postępowania ze zwierzętami jest niezwykle ważnym tematem. Ucząc nasze pociechy, jak się zachować w obecności czworonoga, przekazujemy im wiedzę przydatną na co dzień, w różnych sytuacjach – począwszy od głaskania obcych psów na ulicy, a kończąc na obcowaniu z czworonogiem, który z nami mieszka. Oto praktyczne wskazówki ułatwiające interpretację zachowań psa oraz podpowiedzi, jak zapoznać się z psem i jak z nim...
#psiAktywnarodzina Kampania edukacyjna z Instytutem Matki i Dziecka i @epozytywnaopnia.pl
To w głównej mierze od momentu, w którym w rodzinie pojawia się pies, zależy postępowanie prowadzące do ułożenia takich relacji z dziećmi - inaczej buduje się je od wieku niemowlęcego, inaczej, kiedy pies dołącza do rodziny z dzieckiem kilku- lub nastoletnim.
#psiAktywnarodzina Kampania edukacyjna z Instytutem Matki i Dziecka i @epozytywnaopnia.pl
Oczywiście nie! Pies to nie śmietnik. Niestety nawet bardzo świadomi opiekunowie zwierząt popełniają dość popularne błędy żywieniowe. Postaram się je krótko tu przedstawić.
Nie lada wyzwaniem jest wzięcie czworonoga do domu alergika. Zwierzęta pokryte sierścią (futrem) futerkowe są obecne w 60% gospodarstw domowych –, niestety, zdarza się, że czworonożni przyjaciele stają się przyczyną alergii. Dotyczy to nie tylko psa czy kota – przedmiotem pytań bywa też alergia na królika czy uczulenie na chomika, jako zwierząt kojarzonych z futrem.
#psiAktywnarodzina Kampania edukacyjna z Instytutem Matki i Dziecka i @epozytywnaopnia.pl

Partnerzy akcji