PsiAktywna rodzina

Kampania edukacyjna #psiAktywnarodzina jzorganizowana przez COUNTRY&NATURE wraz Instytutem Matki i Dziecka oraz portalem epozytywnaopinia.pl dotyczy bezpiecznych i zdrowych relacji dziecka i psa. Zaproszeni eksperci poruszają tematy związane z pytaniami jakie zadają sobie przyszli i obecni rodzice, którzy są, lub planują być, właścicielami psa.

W ramach kampanii swoją wiedzą dzielą się eksperci: psycholog, pediatra, alergolog, lekarz weterynarii, dietetyk zwierzęcy oraz behawiorysta. Artykuły dostępne poniżej oraz nagrania wideo na https://www.youtube.com/@countrynature6098
Mamy nadzieję, że treści opracowane przez ekspertów będą inspiracją do budowania wspaniałych więzi rodzinnych z czworonożnymi przyjaciółmi i organizowania wspólnej aktywności, która jest źródłem zdrowia i pozytywnego nastawienia do życia.
Zapraszamy do lektury

Kontakt dziecka ze zwierzętami ma duży wpływ na jego rozwój. Obecność zwierzęcia w domu wspomaga rozwój emocjonalny dziecka, uczy respektu, szacunku, wrażliwości i odpowiedzialności wobec zwierząt. Należy jednak pamiętać, że zwierzęta mogą być nosicielami różnych chorób, a wieloma z nich mogą zarazić dziecko. Jedne schorzenia są dla dzieci niegroźne, inne mogą wywoływać nieprzyjemne objawy.

Partnerzy akcji