Wysyłka gratis od 95 zł

Zdrowie

Zwierzęta, tak samo jak ludzie, mogą mieć problemy z uzębieniem i dziąsłami. Brak odpowiedniej higieny jamy ustnej powoduje odkładanie się kamienia nazębnego, co w dłuższej perspektywie może doprowadzić do poważnych chorób przyzębia. Czworonożni przyjaciele nie wezmą jednak szczoteczki i pasty i nie zadbają samodzielnie o swoje zęby. Dowiedz się, jakie preparaty warto zastosować, by nie doprowadzić do poważnych problemów oraz kiedy psu lub...
Jednym z nich jest prebiotyk dla psa, który zadba o jego układ pokarmowy i odpornościowy. Sprawdź, o czym pamiętać dobierając swojemu pupilowi właściwą suplementację.
Niestety niewiele gatunków, spośród roślin, które chętnie trzymamy w domach, to rośliny bezpieczne dla zwierząt. Większość właścicieli nie zdaje sobie z tego sprawy i nieświadomie naraża swoje zwierzęta na ryzyko zatrucia, a niekiedy utraty życia.
Nadwaga i otyłość to bardzo niebezpieczne dolegliwości, których pod żadnym pozorem nie można lekceważyć. Jeśli nasz pies ma trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała niezwłocznie należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Konieczne będzie przeanalizowanie diety naszego pupila. Trzeba będzie ocenić czy pokarm podawany jest dobrej jakości, czy jest dobrze zbilansowany i co najważniejsze, podawany w odpowiedniej ilości. Lekarz udzieli...
Kleszcze to pasożyty zewnętrzne kręgowców. Mają złożony cykl rozwojowy obejmujący stadia: larwy, nimfy i postaci dorosłej.  Przeobrażenie następuje po żerowaniu na ciele żywiciela. Zazwyczaj są to zwierzęta dziko żyjące, które nierzadko są nosicielami groźnych chorób. Kleszcze stają się wówczas ich wektorami, co jest szczególnie niebezpieczne dla ludzi jak i dla zwierząt towarzyszących.  
Pupil jest jak członek rodziny i podobnie jak człowiek, potrzebuje witamin i minerałów, aby jego organizm funkcjonował prawidłowo. Suplementy mają pozytywny wpływ na układ nerwowy i kostny. Wspomagają proces trawienia i sprawiają, że pupile mają piękną sierść i rzadziej łapią infekcję.
To pytanie dostarcza właścicielom psów wiele niepokoju, i słusznie. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, a najlepsze co można odpowiedzieć to – to zależy. Każdy pies jest inny i ma inny tryb życia, a w związku z tym wymaga indywidulanego i przemyślanego planu żywienia. 
W badaniu opublikowanym w czasopiśmie naukowym PLOS ONE przeanalizowano wyniki dotyczące depresji, lęku i szczęścia u 768 amerykańskich właścicieli psów i 767 potencjalnych właścicieli psów.  
Odzież, suplementy z olejem rybnym i dobra dieta, to niektóre ze sposobów, dzięki którym zapewnisz swojemu zwierzakowi przyjemną zimę.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Kalifornijski w Davis, właściciele psów nie zdają sobie sprawy, że ich pupile boją się wielu dźwięków emitowanych przez domowe urządzenia.
Każdy właściciel staje przed wyborem czy wybrać dla swojego pupila karmę mokrą czy suchą. Dobra zbilansowana karma sucha, z dobrej jakości składników jak np. Karma COUNTRY&NATURE zapewnia psu wszystkie niezbędne dla psa witaminy i minerały.
Wielu właścicieli zastanawia się nad tym dlaczego psu wypada sierść? Nie zawsze jest to objaw choroby ale warto przyjrzeć się pupilowi, żeby stwierdzić czy ilość sierści jaką gubi nie jest zbyt duża. Lnienie jest przed wszystkim naturalnym procesem, gubienia włosa oraz podszerstka i polega na dostosowywaniu okrywy do warunków zewnętrznych. Nasilone linienie, które obserwują właściciele zachodzi wiosną i zimą.