PsiAktywna rodzina

Kampania edukacyjna #psiAktywnarodzina jzorganizowana przez COUNTRY&NATURE wraz Instytutem Matki i Dziecka oraz portalem epozytywnaopinia.pl dotyczy bezpiecznych i zdrowych relacji dziecka i psa. Zaproszeni eksperci poruszają tematy związane z pytaniami jakie zadają sobie przyszli i obecni rodzice, którzy są, lub planują być, właścicielami psa.

W ramach kampanii swoją wiedzą dzielą się eksperci: psycholog, pediatra, alergolog, lekarz weterynarii, dietetyk zwierzęcy oraz behawiorysta. Artykuły dostępne poniżej oraz nagrania wideo na https://www.youtube.com/@countrynature6098
Mamy nadzieję, że treści opracowane przez ekspertów będą inspiracją do budowania wspaniałych więzi rodzinnych z czworonożnymi przyjaciółmi i organizowania wspólnej aktywności, która jest źródłem zdrowia i pozytywnego nastawienia do życia.
Zapraszamy do lektury

#psiAktywnarodzina Kampania edukacyjna z Instytutem Matki i Dziecka i @epozytywnaopnia.pl
Powiększenie rodziny to zupełnie normalna sprawa, ale zarówno dla przyszłych rodziców, jak i psa, jest to sytuacja nowa, wymagająca wprowadzenia modyfikacji w dotychczasowe przyzwyczajenia, rutynę dnia i zasady panujące w rodzinie.
#psiAktywnarodzina Kampania edukacyjna z Instytutem Matki i Dziecka i @epozytywnaopnia.pl
To w głównej mierze od momentu, w którym w rodzinie pojawia się pies, zależy postępowanie prowadzące do ułożenia takich relacji z dziećmi - inaczej buduje się je od wieku niemowlęcego, inaczej, kiedy pies dołącza do rodziny z dzieckiem kilku- lub nastoletnim.

Partnerzy akcji