Pies - najlepszy pomocnik w znalezieniu partnera/partnerki

Psy to wyjątkowi przyjaciele, którzy obdarzają swoich właścicieli bezwarunkową miłością. Potrafią poprawić humor w nawet najbardziej przybijający, towarzyszą opiekunom na każdym kroku i, jak się okazuje, są świetnymi pomocnikami w znalezieniu partnerki lub partnera. Podryw na psa to znany i sprawdzony sposób na nawiązanie nowej znajomości. Sprawdź, dlaczego jest tak popularny i jak go zastosować w praktyce.

Podryw na psa - jak to działa?

Pies jest kochającym przyjacielem, ale nie zastąpi partnera. Może jednak pomóc w jego znalezieniu! Według badań, przeprowadzonych przez naukowców z American Pet Products Association, pupil jest świetnym motywem przełamania pierwszych lodów i rozpoczęcia rozmowy, a nawet filtru. Udowodniono, że mężczyźni, którzy posiadają czworonoga, mają znacznie większe powodzenie u kobiet, co wpływa pozytywnie na ich pewność siebie i zachęca do starań o względy potencjalnej partnerki. Znanym sposobem jest choćby “przypadkowe” wypuszczenie psa ze smyczy, by ten podbiegł do pięknej nieznajomej - idealny pretekst, by rozpocząć rozmowę. Udowodniono, że właściciel pupila jest postrzegany jako opiekuńczy, odpowiedzialny, dojrzały i dobrze zorganizowany (działa to także w przypadku zdjęć publikowanych na serwisach randkowych). Tak zwany “efekt aureoli” sprawia, że osoby zajmujące się czworonogiem postrzegane są jako godne sympatii i zaufanie, dzięki czemu mężczyzna ma większe szanse na zdobycie numeru telefonu kobiety.

Nie oznacza to jednak, że tylko panowie wykorzystują swoich pupili, aby nawiązywać nowe znajomości. Kobiety zwracają uwagę, jaki czworonóg towarzyszy mężczyźnie i na tej podstawie nie raz określają jego cechy. Jako właścicielki z kolei, bacznie obserwują reakcje pupila na nowego znajomego - jeżeli zwierzę go nie zaakceptuje (nie będzie merdało ogonem i nie da mu się pogłaskać) to kandydat będzie musiał się bardziej postarać, by zdobyć względy kobiety. Nie są to jednak jedyne zalety posiadania psa! Czworonóg jest też świetną wymówką, by wymknąć się z nudnej randki - w końcu zwierzę czeka samo w domu i trzeba je wyprowadzić na spacer!

para z psem na zachodzie słońca

Jakie rasy psów lubią kobiety?

Kobiety bardzo często oceniają cechy charakteru mężczyzn na podstawie towarzyszącego im pupila. Oprócz efektu aureoli, oddziałują tu także stereotypy dotyczące rasy psa. Właściciele pitbullów nierzadko odbierani są jako niechlujni i niegrzeczni, a czasami nawet podejrzani. Opiekunowie mopsów z kolei, jako bardzo opiekuńczy, ale unikający aktywności fizycznej. Buldożki francuskie sprawiają, że panowie odbierani są jako pogodni i z dużym poczuciem humoru. Kobiety podejrzliwie  będą patrzeć na mężczyzn z bardzo małymi psami, takimi jak chihuahua czy yorkshire terrier - są to raczej “damskie” rasy czworonogów przez co, mogą powstać podejrzenia, że nowy znajomy jest już zajęty. Jakie rasy psów lubią kobiety u płci przeciwnej? Najlepiej oceniani są właściciele owczarków niemieckich. Odbierani są oni jako męscy, dojrzali, odważni i umiejący współpracować. Dalej znaleźli się opiekunowie retrieverów oraz huski - wszystkie trzy rasy wymagają ruchu, co wskazuje, że mężczyzna lubi aktywność fizyczną.

Oczywiście stereotypy należy brać z przymrużeniem oka. Przede wszystkim warto obserwować, jaka relacja występuje w zestawieniu pies a partner. Zwierzęta w końcu potrafią wyczuć dobrych ludzi - można więc im zaufać w kwestii wyboru nowych znajomych!