Psy mają swoje ulubione świąteczne przeboje

Jeśli myślicie, że tylko ludzie mają swoje ulubione świąteczne przeboje, to jesteście w błędzie. Brytyjski dziennik The Guardian podał, że ulubioną świąteczną piosenką psów w Wielkiej Brytanii jest ….

 

Według gazety 1000 brytyjskich właścicieli psów wzięło udział w ankiecie przygotowanej przez organizację charytatywną „Guide Dog”. Jej uczestnicy mieli m.in. podać najpopularniejszy świąteczny przebój, który uwielbiają ich psy. Zwyciężył globalny hit "Last Christmas" (10% głosów), a następnie "Jingle Bells" (9% głosów). Trzecią pozycję zajęła piosenka "All I Want For Christmas Is You" Mariaha Carey (6% głosów). Piosenka "Last Christmas" została wydana w 1984 roku. Napisał ją George Michael. Do tej pory na kanale YouTube oficjalne wideo osiągnęło 1,366,000,000 odsłon.

 

Osoby biorące udział w ankiecie stwierdziły, że ich psy reagowały bardziej pozytywnie na skoczne melodie. Mniej pozytywnie na spokojniejsze, wolniejsze i instrumentalne świąteczne piosenki. Aż 90% respondentów sądzi, że ich psy lubią muzykę generalnie przez cały rok. Jedna czwarta uważa, że muzyka uspokaja ich psy i sprawia, że czują się komfortowo.

 

- Najbliższe święta będą dla nas okresem wielkiej radości z powodu bliskich i przyjaciół, których zaprosimy do naszych domów. Będzie to też wyzwanie, zwłaszcza dla młodych psów urodzonych podczas lockdownu. - powiedziała dziennikowi The Guardian dr Helen Whiteside z organizacji Guide Dogs.

 

- Nasze domy będą prawdopodobnie bardziej ruchliwe i hałaśliwe niż zwykle. Zmieni się też rutyna wielu psów. Muzyka jest często używana do uspokajania psów w czasach zmian i stresu. Nie jest więc zaskakujące, że będzie odgrywać kluczową rolę w te święta. – dodała dr Helen Whiteside.

 

(Drpetcare.pl/The Guardian)