Wyprawka dla psa – o co zadbać przed adopcją?

Adopcja psa to wyjątkowe wydarzenie. Zarówno do odebrania czworonoga z hodowli, jak i do zabrania  pupila ze schroniska należy się odpowiednio przygotować. Skompletowana wyprawka dla pieska jest bardzo ważna, ponieważ zwierzęciu łatwiej przyjdzie odnalezienie się w nowym otoczeniu. Sprawdź, o co należy zadbać, zanim nowy, czworonożny członek rodziny trafi do Twojego domu.

Wyprawka dla psa ze schroniska i hodowli

Psy do adopcji, zarówno ze schroniska, jak i hodowli, mają podobne potrzeby. Przyjazd do nowego miejsca i poznanie nowych osób, może być dla czworonoga bardzo stresujący. Bardzo ważne jest, by zapewnić zwierzęciu swoje własne miejsce. Legowisko albo kennel (klatka) pozwolą mu się schronić, poczuć bezpiecznie i oswoić z nową sytuacją. Warto również zaopatrzyć się w dwie miski – jedną do wody, a druga na posiłek oraz w niewielką porcję karmy. Nie warto kupować dużego opakowania, ponieważ wybrane przez Ciebie pokarm niekoniecznie musi zasmakować Twojemu pupilowi. Przy zakupie zwróć uwagę na skład. Pożywienie powinno mieć wysoką zawartość mięsa. Dobrym wyborem będzie karma bezzbożowa dla psa, dzięki której unikniesz problemów w razie, gdyby okazało się, że czworonóg ma alergie pokarmowe. Wybierz suchą albo mokrą – mieszanka dwóch propozycji może wywołać kłopoty z trawieniem.

Sucha karma dla psa to dobry wybór dla dużych zwierząt oraz tych ruchliwych. Jej porcja zawiera cztery razy więcej kalorii niż ta sama ilość mokrego pokarmu, przez co jest bardziej ekonomiczna. Dostarczy pupilowi niezbędną energię, a także wiele składników odżywczych. Bezzbożowa karma dla psa zawiera prebiotyki, przeciwutleniacze, nienasycone kwasy tłuszczowe, a także witaminy i minerały, dzięki którym zwierzę będzie zdrowe i pełne energii. Granulki dbają także o uzębienie pupila – podczas gryzienia ścierają płytkę nazębną i wzmacniają zęby. Mokra karma dla psa z kolei to dobry wybór dla czworonogów, które nie mają apetytu. Konsystencją przypominają naturalny pokarm, a dodatkowo świeże mięso gotowane jest w aromatycznym sosie, co zachęci pupila do jedzenia. Zarówno sucha, jak i mokra karma nie zawierają konserwantów, sztucznych barwników i wzmacniaczy smaku.

Wyprawka dla pieska – o czym jeszcze pamiętać?

Adoptując psa, nie można także zapomnieć o obroży oraz smyczy, których rodzaj powinien być dopasowany do wielkości oraz wagi czworonoga. Dzięki nim będziesz mógł zabrać nowego członka rodziny na pierwszy, wspólny spacer. Aby psiak nauczył się chodzić przy nodze właściciela, lepiej unikać na początku smyczy flexi. Do obroży warto przypiąć adresówkę z imieniem pupila oraz Twoim numerem telefonu. Takie rozwiązanie przyda się w razie, gdyby czworonóg uciekł.

Nie zapomnij także o zabawkach, które nie tylko zapewnią pieskowi rozrywkę, ale i posłużą jako gryzaki i tym samym uratują Twoje meble i poduszki przed zniszczeniem. Do nagradzania dobrego zachowania oraz nauki komend przydadzą Ci się smakołyki. Poszukaj także kontaktu do dobrego weterynarza, a także do całodobowej pomocy weterynaryjnej w razie nagłych kłopotów ze zdrowiem. Podczas wizyty, na którą warto się umawiać minimum co pół roku, lekarz wykona podstawowe badania i zapisze niezbędne suplementy. Warto regularnie podawać witaminy dla psa na sierść, a także na odporność. Przyda się także proszek do higieny jamy ustnej. Dzięki nim Twój pupil będzie zdrowy, a przez to chętnie będzie wychodził na spacery i cieszył się ze wspólnej zabawy.