Wyjazd na ferie - co zrobić z psem?

Ferie coraz bliżej, a z nimi zbliża się zimowe szaleństwo na nartach, desce snowboardowej albo na łyżwach. Co zrobić jednak, gdy pies a wyjazd rodzinny nie idą ze sobą w parze? W końcu nie zabierzesz swojego czworonoga na stok, a w niektórych hotelach i pensjonatach zwierzęta nie są mile widziane. Dodatkowo nie każdy pupil odnajdzie się w nowych warunkach, przez co pobyt może okazać się dla niego bardzo stresujący i nieprzyjemny. Co zrobić z psem na czas wyjazdu – zabrać ze sobą czy zadbać o odpowiednią opiekę?

Co zrobić z psem na wakacje?

Czworonogi przywiązują się do miejsca, ale przede wszystkim do ludzi. Jeżeli masz taką możliwość, warto zaplanować wyjazd z myślą nie tylko o sobie, ale i o swoim pupilu. Dzięki temu unikniesz rozłąki z ukochanym zwierzakiem i nie będziesz musiał się martwić o odpowiednią opiekę dla niego. Największym wyzwaniem jest znalezienie noclegu. Jednak coraz więcej hoteli i pensjonatów akceptuje zwierzęta i oferuje pobyt także czworonożnym gościom. Dokonując rezerwacji warto dopytać o warunki oraz dodatkowe opłaty. Kolejnym krokiem milowym jest wybór środka transportu. Najwygodniejszy dla Ciebie i Twojego pupila będzie prywatny samochód, gdzie zwierzę nie będzie stresowało się obecnością obcych osób. Możesz również zaplanować podróż pociągiem. Sprawdź jednak wcześniej obowiązujące zasady przewozu czworonogów. Pamiętaj jednak, że mocno zatłoczony wagon, może wywołać nie lada stres u zwierzęcia. Warto wybrać opcję wcześniejszej rezerwacji miejsca z uwzględnieniem również czworonożnego pasażera.

Do wyjazdu z psem należy się odpowiednio przygotować. Nie każda rasa podoła wielokilometrowej wycieczce po górskich szlakach, dlatego lepiej zaplanować spacery pod możliwości pupila. Zimą czworonogowi mogą przydać się specjalne buty, a niekiedy także ubranie (więcej o tym przeczytasz tutaj: https://drpetcare.pl/blog/profilaktyka/przygotuj-zwierzaka-na-zime/). Pamiętaj, żeby do walizki spakować miskę (na rynku znajdziesz silikonowe modele, które zmieszczą się nawet do plecaka), zabawki oraz karmę. W ofercie Country&Nature znajdziesz szczelnie zamykane opakowania po 300 gramów, które zapobiegną wysychaniu pokarmu. Smakowite propozycje dostarczą czworonogowi wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Ich receptura bazuje na najwyższej jakości mięsie i jest wolna od wszelkich konserwantów, barwników i sztucznych aromatów. Nie zawiera także zbóż.

co zrobić z psem podczas ferii

Gdzie zostawić psa na czas wyjazdu?

Czasami wakacje z pupilem nie są możliwe do zrealizowania. Nie oznacza to jednak, że musisz rezygnować z rodzinnych ferii. Pojawia się jednak pytanie gdzie zostawić psa na czas wyjazdu. Pupil najlepiej oczywiście będzie czuł się we własnym domu. Warto więc sprowadzić do niego zaufaną (i znaną zwierzęciu) osobę – rodziców, przyjaciół, albo poprosić o przysługę sąsiadów – która będzie mogła spędzać z nim czas albo przynajmniej kilka razy dziennie przyjść, by nakarmić go i zabrać na spacer. Dobrym rozwiązaniem będzie także zawiezienie pupila do domu tymczasowych opiekunów. Jeżeli nie masz osoby, która mogłaby zająć się Twoim czworonogiem podczas Twojej nieobecności, możesz skorzystać z oferty hotelu dla zwierząt. W wielu miejscowościach powstają specjalne placówki, gdzie właściciele mogą zostawić swojego pupila pod okiem przeszkolonych pracowników. Warto jednak wcześniej sprawdzić, czy dane miejsce oferuje odpowiednie warunki dla Twojego psa. Pamiętaj, że takie rozwiązanie będzie prawdopodobnie najbardziej stresujące dla czworonoga – znajdzie się w końcu w zupełnie nowym miejscu, pod okiem obcych ludzi i w towarzystwie obcych zwierząt.