​ Dlaczego psy jedzą trawę?


Często na spacerach zastanawiamy się, dlaczego nasze psy tak ochoczo skubią trawę. Czy jest to objaw jakiejś choroby? Czy tylko forma zabawy? A co najgorsze czy taka "zielenina" im nie zaszkodzi?

 

Chcemy Was uspokoić. Powód, dla którego psy jedzą trawę jest bardzo prozaiczny, a raczej naturalny. Jest to normalne, wynikające z pierwotnej natury psa zachowanie. I nie ma nic wspólnego z chorobą czy brakiem w organizmie jakiś składników odżywczych. Podobnie zachowują się w naturze dzikie psy i wilki.

 #countryandnature

A czy ta "zielona dieta" nie zaszkodzi czworonogom? Badania przeprowadzone w Wielkiej Brytanii pokazują, że niecałe 10 procent psów, które solidnie najadły się trawy, wykazały oznaki choroby gastrycznej. To niewiele i pokazuje, że możemy być spokojni.

 

A przy okazji, czy wiecie, dlaczego psy lubią tarzać się w trawie?

 

Aby zamaskować swój naturalny zapach. Psi behawioryści uważają, że ten instynkt jest pozostałością dawnej taktyki łowieckiej. Przodkowie naszych psów przed każdym polowaniem tarzali się w trawie. Dzięki temu zwierzę, które ścigali nie mogło wyczuć ich zapachu.

 

drpetcare.pl