Skuteczna ochrona przed pchłami

Właściciele psów i kotów doskonale zdają sobie sprawę z iloma obowiązkami wiąże się opieka nad zwierzęciem. Oprócz zapewnienia pupilowi odpowiedniego żywienia, należy również zadbać o jego bezpieczeństwo w trakcie wychodzenia z domu. Bardzo ważna jest obroża przeciw pchłom i kleszczom, ponieważ w przydomowym ogrodzie, na łące czy w lesie, szczególnie latem, pełno jest insektów, które mogę spowodować groźne choroby. Dowiedz się, jaką wybrać dla psa oraz jaka obroża dla kota będzie najlepsza.

Obroża dla psa na pchły i kleszcze

Codzienny spacer to dla psa okazja do wybiegania się. Wielu właścicieli obiera za cel łąkę lub las, ponieważ to idealne miejsca, by spuścić czworonoga ze smyczy. Niestety trzeba pamiętać, że w plenerze na zwierzę czeka mnóstwo insektów, dla których sierść będzie doskonałym miejscem do życia. Obroża dla psa na pchły i kleszcze odstrasza owady i chroni pupila przed groźnymi chorobami. Wielokrotne ukąszenia tych pierwszych nie tylko może spowodować nerwowe drapanie czy wygryzanie, ale nawet doprowadzić do alergicznego pchlego zapalenia skóry. Kleszcze z kolei są groźne zarówno dla psa, jak i człowieka, ponieważ przenoszą pierwotniaki, bakterie i wirusy. U czworonogów mogą spowodować babeszjozę, która może doprowadzić nawet do śmierci zwierzęcia. Obroża przeciw pchłom i kleszczom pozwoli uniknąć niebezpiecznych sytuacji.

Jaka obroża na pchły dla psa będzie najlepsza? Na rynku znajdziesz wiele produktów. Warto wybierać jednak te sprawdzone, które są dokładnie przebadane i posiadają potwierdzone dopuszczenia do obrotu. Przede wszystkim powinny być bezpieczne dla zwierzęcia. Obroża dla psa na pchły i kleszcze to najskuteczniejsza i najwygodniejsza forma ochrony. Pupil powinien nosić ją na szyi przez okres wskazany na instrukcji. Zazwyczaj jest to kilka miesięcy. W tym czasie wszelkie insekty są odstraszane. W czasie zastanawiania się jaka obroża na pchły dla psa będzie odpowiednia, należy wziąć pod uwagę wielkość rasy zwierzęcia, wiek, obwód szyi, a także zastosowany środek.

Obroża na pchły dla kota

Koty, które lubią przebywać na dworze, również narażone są na ataki insektów szczególnie w okresie letnim. Te czworonogi lubią chodzić własnymi drogami. Aby zapewnić im bezpieczeństwo w czasie załatwiania kocich spraw, na ich szyi powinna znaleźć się obroża na pchły dla kota z dodatkową ochroną przeciw kleszczom. Tak jak w przypadku produktów dla psów, warto tu kierować się skutecznością, a więc wybierać akcesoria z rekomendowanym środkiem, który odstraszy pasożyty. To jaka obroża dla kota będzie odpowiednia, uzależniona jest także od wieku kota. Jej obwód możesz łatwo dopasować do szyi zwierzęcia (powinna być dłuższa o 1-2 cm). Produkt oferowany w naszym sklepie bez obaw może być stosowany również u kotek ciężarnych i w okresie laktacji oraz u osłabionych pupili. Obroża na pchły dla kota to najlepszy i najwygodniejszy sposób ochrony ukochanego zwierzęcia.