Tauryna w diecie kota

Pewnie nie raz zwróciłeś uwagę, że wiele karm dla kotów zawiera taurynę. Nie jest to bynajmniej trick marketingowy, by zachęcić Cię do zakupu. Aminokwas ten jest bowiem niezbędnym składnikiem w diecie kota i wpływa na pracę wielu narządów, chociażby serca. Tauryna obecna jest w produktach pochodzenia zwierzęcego. Właściciele udomowionych pupili powinni więc zwrócić uwagę, czy ten składnik na pewno znajduje się w podawanym pokarmie. Sprawdź, jaką funkcję ten aminokwas pełni w organizmie czworonoga i dlaczego karma dla kota z tauryną to dobre rozwiązanie.

Niedobór tauryny u kota - objawy

Miłośnicy kotów dokładają wszelkich starań, by ich pupil był zdrowy i zawsze pełen energii. Aby zapewnić mu dobre samopoczucie, należy zadbać o dostarczenie im wszystkich niezbędnych składników odżywczych. Jednym z najważniejszych jest właśnie tauryna. Kwas 2-aminoetanosulfonowy to organiczny związek chemiczny, należący do grupy aminokwasów biogennych. To dzięki niemu serce pracuje prawidłowo, a skurcze mają odpowiednią siłę. Niedobór tauryny może spowodować wystąpienie kardiomiotapii rozstrzeniowej, zwanej chorobą DCM, niewydolności serca, a nawet degeneracji mięśnia sercowego.

Tauryna odpowiada także za dobry wzrok pupila. Jej niedobór może doprowadzić do centralnej degeneracji siatkówki i osłabienia tego zmysłu, a nawet do ślepoty. Aminokwas biogenny wpływa również na układ nerwowy kota, zapobiegając nerwowości oraz agresji u zwierzęcia. Organiczny związek chemiczny jest niezwykle ważny dla płodności czworonogów oraz do rozwoju kociąt w łonie matki. Bez niego zwiększa się ryzyko poronienia, a u młodych można zaobserwować spowolnione tempo wzrostu, niższą masę urodzeniową, a nawet zmniejszoną przeżywalność. Już wiesz, jak niebezpieczny może być niedobór tauryny u kota. Objawy takiego stanu należy bezzwłocznie konsultować z lekarzem weterynarii, który doradzi odpowiedni sposób leczenia. Pamiętaj jednak, że lepiej zapobiegać, niż walczyć o powrót do zdrowia. Karma z tauryną dla kota dostarczy odpowiednią ilość tego składnika odżywczego, co pozwoli uniknąć niedoboru i jego konsekwencji.

Karma dla kota z tauryną

Organizmy czworonogów są w stanie same produkować taurynę, jednak nie w takiej ilości, jakiej zwierzęta potrzebują. Aminokwas występuje głównie w produktach pochodzenia zwierzęcego. Dużą jej ilość można znaleźć w świeżym mięsie mięśniowym, w tym sercowym. Dobrym źródłem tego składnika są także mózgi i wątroby. W naturalnym środowisku czworonogi pozyskują taurynę z upolowanej zdobyczy. Udomowione pupile muszą jednak liczyć, że ich właściciel zapewni im pokarm, bogaty w ten aminokwas. Świetnym rozwiązaniem będzie więc mokra karma dla kota bogata w wysokiej jakości mięso oraz podroby, które są źródłem zarówno tauryny, jak i dobrze przyswajalnego białka. Dostarczą także witamin i minerałów. Wszystkie propozycje smakowe od Country&Nature (a jest ich naprawdę sporo) zostały skomponowane z myślą o kotach, jako mięsożercach, a ich receptura odpowiada na wszystkie potrzeby czworonogów. Dzięki nim niedobór kwasu 2-aminoetanosulfonowego nie będzie zagrażał Twojemu pupilowi.

Tauryna to niezbędny składnik w diecie kota. Dzięki niemu serce czworonoga funkcjonuje prawidłowo, wzrok jest ostry, a młode kocięta dobrze rozwijają się w łonie matki. Aminokwas najlepiej dostarczać w pokarmie. Tauryna w karmie dla kota obecna jest w produktach Country&Nature. Postaw na wysokiej jakości żywność dla swojego pupila i zadbaj o jego zdrowie!