Co powinno się znaleźć w karmie dla psa?

Właściciele psów doskonale wiedzą, jak ciężko znaleźć karmę, która będzie dostarczała zwierzęciu wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz będzie smakowała pupilowi. Problem tym bardziej się pogłębia w przypadku czworonogów z alergiami pokarmowymi. Kupowanie taniego pokarmu niskiej jakości może doprowadzić do poważnych problemów zdrowotnych. Przy wyborze warto zwrócić uwagę przede wszystkim na skład. Dowiedz się, co powinno się znaleźć w karmie.

Karma dla psa – skład na pierwszym planie

Skład dobrej karmy dla psa powinien bazować na naturalnych składnikach i być przejrzysty. Na pierwszym miejscu dobrze, by znalazło się mięso – im większa zawartość, tym lepiej. Najlepszym wyborem będzie to określane jako świeże. Nie obawiaj się także niektórych podrobów, które są bogate w składniki odżywcze i białko. Unikaj za to mączek mięsnych, które mają gorzki smak i zniechęcają psa do jedzenia. Karma dla psa (skład) powinna także zawierać oleje roślinne i rybie. Są one źródłem kwasów wielonienasyconych omega 3 i 6, które wpływają na prawidłowe funkcjonowanie organizmu zwierzęcia i jego układ nerwowy, a także wzmacniają system odpornościowy. Najlepszym wyborem będzie pokarm z dodatkiem oleju z łososia. Nie można również zapomnieć o owocach i warzywach, bogatych w witaminy, przeciwutleniacze oraz związki mineralne. Dobrze by pokarm zawieraj także prebiotyki FOS i MOS, które zabezpieczają układ pokarmowy. Warto również zwrócić uwagę na zioła, które wspomagają trawienie.

Warto również unikać niektórych składników. Karma bezzbożowa dla psa będzie doskonałym wyborem, ponieważ znajdujący się w zbożach gluten może uczulać czworonogi. Zwierzętom po sterylizacji oraz rosnącym nie należy także podawać soi. Fitoestrogeny sojowe mogą negatywnie wpłynąć na funkcjonowanie układu rozrodczego. Dobre karmy dla psów bezzbożowe nie zawierają także konserwantów, sztucznych barwników i aromatów, które mogłyby wywołać niestrawność oraz reakcje alergiczne.

Profesjonalna karma dla psów – jaką wybrać?

Wybierając rodzaj pożywienia dla psa, należy zwrócić uwagę, czy dana karma jest pełnoporcjowa, czy uzupełniająca. Pierwsza może być traktowana, jako podstawowe żywienia pupila. Druga natomiast wymaga stosowania dodatkowych suplementów. Należy się także zastanowić nad formą pokarmu. Mokra karma bezzbożowa dla psa będzie doskonałym wyborem dla psów z problemami trawiennymi, po operacjach, ze słabym uzębieniem, a także dla tych, które nie mają apetytu. Pożywienie bazuje na naturalnych składnikach i zawiera dużą ilość mięsa, gotowanego we własnym, aromatycznym sosie. Receptura została tak przygotowana, by smakowała każdemu psu i była lekkostrawna. Konsystencja ułatwia jedzenie, dzięki czemu mogą ją spożywać nawet zwierzęta z brakiem uzębienia. Dodatkowo duża wilgotność pokarmu pozytywnie wpływa na układ moczowy. Obecne witaminy i minerały dbają o prawidłowe funkcjonowanie organizmu czworonoga.

Sucha karma bezzbożowa dla psa z kolei dostarcza cztery razy większą ilość kalorii w tej samej ilości, co mokry pokarm. To oznacza, że pupil, by się najeść i dostarczyć niezbędnych składników odżywczych, potrzebuje jej znacznie mniej, dzięki czemu jest ekonomicznym wyborem. Karma sucha bezzbożowa dla psa jest łatwa do przechowywania, ponieważ nie wymaga chłodzenia. Dodatkowo jest wygodna do podawania – bez problemu odmierzysz odpowiednią porcję. Twarde granulki doskonale wpływają na uzębienie czworonoga. Pomagają ścierać gromadzącą się płytkę nazębną, która powoduje próchnicę.

Profesjonalna karma dla psów zapewni Twojemu czworonogowi energię na spacery i do zabawy. Warto wybrać pokarm bazujący na najwyższej jakości, naturalnych składnikach i bogaty w witaminy, minerały, prebiotyki i przeciwutleniacze. Najlepsze propozycje karm dla psów znajdziesz w naszym sklepie. Sprawdź koniecznie i zadbaj o swojego pupila.