PsiAktywna rodzina

Kampania edukacyjna #psiAktywnarodzina jzorganizowana przez COUNTRY&NATURE wraz Instytutem Matki i Dziecka oraz portalem epozytywnaopinia.pl dotyczy bezpiecznych i zdrowych relacji dziecka i psa. Zaproszeni eksperci poruszają tematy związane z pytaniami jakie zadają sobie przyszli i obecni rodzice, którzy są, lub planują być, właścicielami psa.

W ramach kampanii swoją wiedzą dzielą się eksperci: psycholog, pediatra, alergolog, lekarz weterynarii, dietetyk zwierzęcy oraz behawiorysta. Artykuły dostępne poniżej oraz nagrania wideo na https://www.youtube.com/@countrynature6098
Mamy nadzieję, że treści opracowane przez ekspertów będą inspiracją do budowania wspaniałych więzi rodzinnych z czworonożnymi przyjaciółmi i organizowania wspólnej aktywności, która jest źródłem zdrowia i pozytywnego nastawienia do życia.
Zapraszamy do lektury

Nie lada wyzwaniem jest wzięcie czworonoga do domu alergika. Zwierzęta pokryte sierścią (futrem) futerkowe są obecne w 60% gospodarstw domowych –, niestety, zdarza się, że czworonożni przyjaciele stają się przyczyną alergii. Dotyczy to nie tylko psa czy kota – przedmiotem pytań bywa też alergia na królika czy uczulenie na chomika, jako zwierząt kojarzonych z futrem.

Partnerzy akcji