Akademia COUNTRY&NATURE

Razem z lekarzem weterynarii przygotowaliśmy dla Was krótki ale pomocny poradnik dotyczący żywienia psiaków, gdzie znajdują się odpowiedzi na często pojawiające się pytania zatroskanych właścicieli.
Alergia pokarmowa to sytuacja w której organizm zwierzęcia zaczyna traktować białka obecne w pokarmie – zarówno te pochodzenia roślinnego, jak i zwierzęcego, jako element niebezpieczny, zagrażający własnemu organizmowi. W sytuacji zagrożenia uaktywnia się układ odpornościowy, którego celem jest zwalczenie elementów uznanych przez organizm za szkodliwe.
Gluten to białko roślinne obecne w niektórych rodzajach zbóż. Występuje w pszenicy, ale także w jęczmieniu i życie. U zwierząt to właśnie...
Karmienie szczeniąt i młodych psów zdecydowanie się różni od karmienia dorosłych osobników. Rozwijający się młody organizm ma specjalne...
Pies w przeciwieństwie do kota nie jest bezwzględnym mięsożercą, co oznacza, że jego pokarm nie musi, a wręcz nie może składać się wyłącznie z mięsa. Przodkowie naszych domowych pupili, żywili się również warzywami i owocami.
Karmę suchą i mokrą można podawać w jednym posiłku, jednak nie jest to zalecane. Jeśli chcemy podawać zarówno karmę suchą jak i mokrą, lepiej rozdzielić je na dwa oddzielne posiłki. Karma mokra i sucha różnią się czasem przebywania w żołądku.