BLOG COUNTRY&NATURE

Niestety niewiele gatunków, spośród roślin, które chętnie trzymamy w domach, to rośliny bezpieczne dla zwierząt. Większość właścicieli nie zdaje sobie z tego sprawy i nieświadomie naraża swoje zwierzęta na ryzyko zatrucia, a niekiedy utraty życia.
Nadwaga i otyłość to bardzo niebezpieczne dolegliwości, których pod żadnym pozorem nie można lekceważyć. Jeśli nasz pies ma trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała niezwłocznie należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Konieczne będzie przeanalizowanie diety naszego pupila. Trzeba będzie ocenić czy pokarm podawany jest dobrej jakości, czy jest dobrze zbilansowany i co najważniejsze, podawany w odpowiedniej ilości. Lekarz udzieli...
Kleszcze to pasożyty zewnętrzne kręgowców. Mają złożony cykl rozwojowy obejmujący stadia: larwy, nimfy i postaci dorosłej.  Przeobrażenie następuje po żerowaniu na ciele żywiciela. Zazwyczaj są to zwierzęta dziko żyjące, które nierzadko są nosicielami groźnych chorób. Kleszcze stają się wówczas ich wektorami, co jest szczególnie niebezpieczne dla ludzi jak i dla zwierząt towarzyszących.  
Gdy  już uda nam się wybrać najlepszy rodzaj karmy dla naszego psa, pojawia się pytanie: ile jej podawać? Wielu właścicieli czworonogów tak naprawdę nie wie jak dużo powinien jeść ich pupil. Nie ma w tym nic niezwykłego. Bez odpowiedniej wiedzy ciężko określić, czy zwierzak wymaga zrzucenia kilku kilogramów czy też ma prawidłową wagę.  W ustaleniu prawidłowej dawki żywieniowej ważne jest określenie stylu życia psa. Czy jest  on...
To pytanie dostarcza właścicielom psów wiele niepokoju, i słusznie. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, a najlepsze co można odpowiedzieć to – to zależy. Każdy pies jest inny i ma inny tryb życia, a w związku z tym wymaga indywidulanego i przemyślanego planu żywienia.