BLOG COUNTRY&NATURE

Adopcja zwierzaka to wielkie wydarzenie w życiu nowych właścicieli. To chwile pełne radości, ale także wyzwań, aby zapewnić jak najlepszą opiekę pupilowi. Jednym z najczęstszych dylematów jest wybór odpowiedniej karmy, która dostarczy psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz energii.
Pupil jest jak członek rodziny i podobnie jak człowiek, potrzebuje witamin i minerałów, aby jego organizm funkcjonował prawidłowo. Suplementy mają pozytywny wpływ na układ nerwowy i kostny. Wspomagają proces trawienia i sprawiają, że pupile mają piękną sierść i rzadziej łapią infekcję.
W badaniu opublikowanym w czasopiśmie naukowym PLOS ONE przeanalizowano wyniki dotyczące depresji, lęku i szczęścia u 768 amerykańskich właścicieli psów i 767 potencjalnych właścicieli psów.  
Przyszła zima, ale dla niektórych właścicieli wygodne jest pozostawienie psa na zewnątrz nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. Powodów takiej decyzji jest kilka. Zwykle wynikają z nierealnych oczekiwań względem zachowania zwierząt. Generalnie, nie jest to dobry pomysł.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Kalifornijski w Davis, właściciele psów nie zdają sobie sprawy, że ich pupile boją się wielu dźwięków emitowanych przez domowe urządzenia.
Według serwisu NewScientist, analiza ankiet wypełnionych przez 24 000 właścicieli psów wskazała, że u psów karmionych raz dziennie rzadziej diagnozuje się schorzenia związane z wiekiem niż u zwierząt karmionych częściej.
Według aplikacji randkowej Tinder, liczba "polubień" profili jej użytkowników może wzrosnąć o 5 procent, gdy na zdjęciu pojawi się czworonóg. Statystyki pokazują, że już co 10. wrzucana fotografia na Tinderze prezentuje psa.
Na to pytanie odpowiada sondaż amerykańskiej firmy badawczej OnePoll, przeprowadzony wśród 2000 właścicieli psów i kotów.
Od dawna znamy korzyści, jakie dla rodziny przynosi dobrze przystosowany pies, kot lub inne zwierzę domowe. Między ludźmi i zwierzętami rozwijają się bardzo bliskie więzi. Zwierzę szybko staje się ważnym członkiem rodziny. A co z sytuacją, kiedy zwierzę towarzyszy nam w biurze? Czy ma to wpływ na naszą pracę i związane z nią samopoczucie?
Często na spacerach zastanawiamy się, dlaczego nasze psy tak ochoczo skubią trawę. Czy jest to objaw jakiejś choroby? Czy tylko forma zabawy? A co najgorsze czy taka "zielenina" im nie zaszkodzi?  
Aby odpowiedzieć na to pytanie, zespół naukowców z Uniwersytetu w Getyndze przeprowadził eksperyment. Badano w nim jak psy reagują, gdy nagroda w postaci jedzenia zostaje odebrana celowo oraz przez przypadek.
Prawidłowe i zdrowe żywienie oznacza zbilansowaną dietę - rola mięsnych składników w diecie psa.