BLOG COUNTRY&NATURE

Każdy właściciel staje przed wyborem czy wybrać dla swojego pupila karmę mokrą czy suchą. Dobra zbilansowana karma sucha, z dobrej jakości składników jak np. Karma COUNTRY&NATURE zapewnia psu wszystkie niezbędne dla psa witaminy i minerały.
Na to pytanie odpowiada sondaż amerykańskiej firmy badawczej OnePoll, przeprowadzony wśród 2000 właścicieli psów i kotów.
Wielu właścicieli zastanawia się nad tym dlaczego psu wypada sierść? Nie zawsze jest to objaw choroby ale warto przyjrzeć się pupilowi, żeby stwierdzić czy ilość sierści jaką gubi nie jest zbyt duża. Lnienie jest przed wszystkim naturalnym procesem, gubienia włosa oraz podszerstka i polega na dostosowywaniu okrywy do warunków zewnętrznych. Nasilone linienie, które obserwują właściciele zachodzi wiosną i zimą. 
Od dawna znamy korzyści, jakie dla rodziny przynosi dobrze przystosowany pies, kot lub inne zwierzę domowe. Między ludźmi i zwierzętami rozwijają się bardzo bliskie więzi. Zwierzę szybko staje się ważnym członkiem rodziny. A co z sytuacją, kiedy zwierzę towarzyszy nam w biurze? Czy ma to wpływ na naszą pracę i związane z nią samopoczucie?
Często na spacerach zastanawiamy się, dlaczego nasze psy tak ochoczo skubią trawę. Czy jest to objaw jakiejś choroby? Czy tylko forma zabawy? A co najgorsze czy taka "zielenina" im nie zaszkodzi?  
Badanie prowadzone przez amerykańskich naukowców obejmujące prawie 4 miliony osób ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Skandynawii, Nowej Zelandii, Australii i Wielkiej Brytanii wykazało, że posiadanie psa jest związane z aż 24% zmniejszeniem ryzyka przedwczesnej śmierci, z jakiejkolwiek przyczyny.
Nie od dziś wiadomo, że psy – w odróżnieniu od swoich przodków, wilków – nie są mięsożercami. To tak zwani „wszystkożercy". Jak się jednak okazuje, wilki także urozmaicają swoją dietę. 
Na długość życia psa wpływa połączenie genów i środowiska, w którym żyje. Oczywiście nie możemy zmienić genetyki, ale jest kilka rzeczy, które możemy zrobić dla swojego pupila. Podobnie jak dla swojego zdrowia. Dobrym przykładem są choroby nowotworowe, których w pewnym wieku doświadczają psy i ludzie
Amerykańskie badania pokazały, że kobiety śpią spokojniej, gdy dzielą łóżko z psem, a nie ze współmałżonkiem czy kotem.
Badania pokazują, że problemy żołądkowe i jelitowe mogą powodować u psów nadmierne lizanie powierzchni (schorzenie zwane ELS), w tym podłóg, wykładzin, ścian, drzwi i mebli.
Aby odpowiedzieć na to pytanie, zespół naukowców z Uniwersytetu w Getyndze przeprowadził eksperyment. Badano w nim jak psy reagują, gdy nagroda w postaci jedzenia zostaje odebrana celowo oraz przez przypadek.
Prawidłowe i zdrowe żywienie oznacza zbilansowaną dietę - rola mięsnych składników w diecie psa.