BLOG COUNTRY&NATURE

W badaniu opublikowanym w czasopiśmie naukowym PLOS ONE przeanalizowano wyniki dotyczące depresji, lęku i szczęścia u 768 amerykańskich właścicieli psów i 767 potencjalnych właścicieli psów.  
Jeśli myślicie, że tylko ludzie mają swoje ulubione świąteczne przeboje, to jesteście w błędzie. Brytyjski dziennik The Guardian podał, że ulubioną świąteczną piosenką psów w Wielkiej Brytanii jest ….
Często w pytaniach do naszych ekspertów wraca temat żywienia psów roślinami strączkowymi. Pamiętajmy, że żołądek psa jest bardzo delikatny. Najlepszy pokarm przeznaczony dla niego zawarty jest w karmach (suchych i mokrych). Ale co, jeśli chcielibyście wzbogacić dietę pupila o fasolę i szparagi?
Odzież, suplementy z olejem rybnym i dobra dieta, to niektóre ze sposobów, dzięki którym zapewnisz swojemu zwierzakowi przyjemną zimę.
Piękne naturalne choinki pokryte fantazyjnymi bombkami i migoczącymi lampkami pies prawdopodobnie będzie postrzegał jako zabawki, którym nie sposób się oprzeć. Świąteczne dekoracje mogą jednak narazić zwierzę na choroby lub obrażenia. Są sposoby, aby ich uniknąć.
Niektóre psy mają problemy, aby opanować komendy "siad" i "połóż się", ale według najnowszego badania czworonogi rozumieją średnio około 89 słów lub zwrotów.
Przyszła zima, ale dla niektórych właścicieli wygodne jest pozostawienie psa na zewnątrz nie tylko w ciągu dnia, ale także w nocy. Powodów takiej decyzji jest kilka. Zwykle wynikają z nierealnych oczekiwań względem zachowania zwierząt. Generalnie, nie jest to dobry pomysł.
7 na 10 właścicieli psów w USA przyznaje, że ich pupile dostają więcej jedzenia ze stołu podczas świąt niż w jakimkolwiek innym okresie roku. A jak jest u Was ze świąteczną "dietą" czworonogów?
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Kalifornijski w Davis, właściciele psów nie zdają sobie sprawy, że ich pupile boją się wielu dźwięków emitowanych przez domowe urządzenia.
Według serwisu NewScientist, analiza ankiet wypełnionych przez 24 000 właścicieli psów wskazała, że u psów karmionych raz dziennie rzadziej diagnozuje się schorzenia związane z wiekiem niż u zwierząt karmionych częściej.
Według ekspertów w dziedzinie zwierząt, motywacja psa do szczekania może wynikać z podniecenia, głodu, nudy, bólu, agresji, radości lub strachu. Szczekanie jest podstawowym sposobem wyrażania siebie przez psy. Do nas, jako właścicieli, należy rozszyfrowanie, co pies próbuje nam przekazać.
Według aplikacji randkowej Tinder, liczba "polubień" profili jej użytkowników może wzrosnąć o 5 procent, gdy na zdjęciu pojawi się czworonóg. Statystyki pokazują, że już co 10. wrzucana fotografia na Tinderze prezentuje psa.