Zdrowie
Pupil jest jak członek rodziny i podobnie jak człowiek, potrzebuje witamin i minerałów, aby jego organizm funkcjonował prawidłowo. Suplementy mają pozytywny wpływ na układ nerwowy i kostny. Wspomagają proces trawienia i sprawiają, że pupile mają piękną sierść i rzadziej łapią infekcję.
To pytanie dostarcza właścicielom psów wiele niepokoju, i słusznie. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, a najlepsze co można odpowiedzieć to – to zależy. Każdy pies jest inny i ma inny tryb życia, a w związku z tym wymaga indywidulanego i przemyślanego planu żywienia.
W badaniu opublikowanym w czasopiśmie naukowym PLOS ONE przeanalizowano wyniki dotyczące depresji, lęku i szczęścia u 768 amerykańskich właścicieli psów i 767 potencjalnych właścicieli psów.
Odzież, suplementy z olejem rybnym i dobra dieta, to niektóre ze sposobów, dzięki którym zapewnisz swojemu zwierzakowi przyjemną zimę.
Jak wynika z badań przeprowadzonych przez Uniwersytet Kalifornijski w Davis, właściciele psów nie zdają sobie sprawy, że ich pupile boją się wielu dźwięków emitowanych przez domowe urządzenia.
Każdy właściciel staje przed wyborem czy wybrać dla swojego pupila karmę mokrą czy suchą. Dobra zbilansowana karma sucha, z dobrej jakości składników jak np. Karma COUNTRY&NATURE zapewnia psu wszystkie niezbędne dla psa witaminy i minerały.
Wielu właścicieli zastanawia się nad tym dlaczego psu wypada sierść? Nie zawsze jest to objaw choroby ale warto przyjrzeć się pupilowi, żeby stwierdzić czy ilość sierści jaką gubi nie jest zbyt duża.
Lnienie jest przed wszystkim naturalnym procesem, gubienia włosa oraz podszerstka i polega na dostosowywaniu okrywy do warunków zewnętrznych. Nasilone linienie, które obserwują właściciele zachodzi wiosną i zimą.
Często na spacerach zastanawiamy się, dlaczego nasze psy tak ochoczo skubią trawę. Czy jest to objaw jakiejś choroby? Czy tylko forma zabawy? A co najgorsze czy taka "zielenina" im nie zaszkodzi?
Badanie prowadzone przez amerykańskich naukowców obejmujące prawie 4 miliony osób ze Stanów Zjednoczonych, Kanady, Skandynawii, Nowej Zelandii, Australii i Wielkiej Brytanii wykazało, że posiadanie psa jest związane z aż 24% zmniejszeniem ryzyka przedwczesnej śmierci, z jakiejkolwiek przyczyny.
Na długość życia psa wpływa połączenie genów i środowiska, w którym żyje. Oczywiście nie możemy zmienić genetyki, ale jest kilka rzeczy, które możemy zrobić dla swojego pupila. Podobnie jak dla swojego zdrowia. Dobrym przykładem są choroby nowotworowe, których w pewnym wieku doświadczają psy i ludzie
Badania pokazują, że problemy żołądkowe i jelitowe mogą powodować u psów nadmierne lizanie powierzchni (schorzenie zwane ELS), w tym podłóg, wykładzin, ścian, drzwi i mebli.
Prawidłowe i zdrowe żywienie oznacza zbilansowaną dietę - rola mięsnych składników w diecie psa.