Żywienie

Adopcja zwierzaka to wielkie wydarzenie w życiu nowych właścicieli. To chwile pełne radości, ale także wyzwań, aby zapewnić jak najlepszą opiekę pupilowi. Jednym z najczęstszych dylematów jest wybór odpowiedniej karmy, która dostarczy psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz energii.
Gdy  już uda nam się wybrać najlepszy rodzaj karmy dla naszego psa, pojawia się pytanie: ile jej podawać? Wielu właścicieli czworonogów tak naprawdę nie wie jak dużo powinien jeść ich pupil. Nie ma w tym nic niezwykłego. Bez odpowiedniej wiedzy ciężko określić, czy zwierzak wymaga zrzucenia kilku kilogramów czy też ma prawidłową wagę.  W ustaleniu prawidłowej dawki żywieniowej ważne jest określenie stylu życia psa. Czy jest  on...
To pytanie dostarcza właścicielom psów wiele niepokoju, i słusznie. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, a najlepsze co można odpowiedzieć to – to zależy. Każdy pies jest inny i ma inny tryb życia, a w związku z tym wymaga indywidulanego i przemyślanego planu żywienia. 
Często w pytaniach do naszych ekspertów wraca temat żywienia psów roślinami strączkowymi. Pamiętajmy, że żołądek psa jest bardzo delikatny. Najlepszy pokarm przeznaczony dla niego zawarty jest w karmach (suchych i mokrych). Ale co, jeśli chcielibyście wzbogacić dietę pupila o fasolę i szparagi?
Odzież, suplementy z olejem rybnym i dobra dieta, to niektóre ze sposobów, dzięki którym zapewnisz swojemu zwierzakowi przyjemną zimę.
7 na 10 właścicieli psów w USA przyznaje, że ich pupile dostają więcej jedzenia ze stołu podczas świąt niż w jakimkolwiek innym okresie roku. A jak jest u Was ze świąteczną "dietą" czworonogów?
Według serwisu NewScientist, analiza ankiet wypełnionych przez 24 000 właścicieli psów wskazała, że u psów karmionych raz dziennie rzadziej diagnozuje się schorzenia związane z wiekiem niż u zwierząt karmionych częściej.
Każdy właściciel staje przed wyborem czy wybrać dla swojego pupila karmę mokrą czy suchą. Dobra zbilansowana karma sucha, z dobrej jakości składników jak np. Karma COUNTRY&NATURE zapewnia psu wszystkie niezbędne dla psa witaminy i minerały.
Często na spacerach zastanawiamy się, dlaczego nasze psy tak ochoczo skubią trawę. Czy jest to objaw jakiejś choroby? Czy tylko forma zabawy? A co najgorsze czy taka "zielenina" im nie zaszkodzi?  
Nie od dziś wiadomo, że psy – w odróżnieniu od swoich przodków, wilków – nie są mięsożercami. To tak zwani „wszystkożercy". Jak się jednak okazuje, wilki także urozmaicają swoją dietę. 
Na długość życia psa wpływa połączenie genów i środowiska, w którym żyje. Oczywiście nie możemy zmienić genetyki, ale jest kilka rzeczy, które możemy zrobić dla swojego pupila. Podobnie jak dla swojego zdrowia. Dobrym przykładem są choroby nowotworowe, których w pewnym wieku doświadczają psy i ludzie
Prawidłowe i zdrowe żywienie oznacza zbilansowaną dietę - rola mięsnych składników w diecie psa.