Żywienie

To pytanie dostarcza właścicielom psów wiele niepokoju, i słusznie. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, a najlepsze co można odpowiedzieć to – to zależy. Każdy pies jest inny i ma inny tryb życia, a w związku z tym wymaga indywidulanego i przemyślanego planu żywienia. 
Często w pytaniach do naszych ekspertów wraca temat żywienia psów roślinami strączkowymi. Pamiętajmy, że żołądek psa jest bardzo delikatny. Najlepszy pokarm przeznaczony dla niego zawarty jest w karmach (suchych i mokrych). Ale co, jeśli chcielibyście wzbogacić dietę pupila o fasolę i szparagi?
Odzież, suplementy z olejem rybnym i dobra dieta, to niektóre ze sposobów, dzięki którym zapewnisz swojemu zwierzakowi przyjemną zimę.
7 na 10 właścicieli psów w USA przyznaje, że ich pupile dostają więcej jedzenia ze stołu podczas świąt niż w jakimkolwiek innym okresie roku. A jak jest u Was ze świąteczną "dietą" czworonogów?
Według serwisu NewScientist, analiza ankiet wypełnionych przez 24 000 właścicieli psów wskazała, że u psów karmionych raz dziennie rzadziej diagnozuje się schorzenia związane z wiekiem niż u zwierząt karmionych częściej.
Każdy właściciel staje przed wyborem czy wybrać dla swojego pupila karmę mokrą czy suchą. Dobra zbilansowana karma sucha, z dobrej jakości składników jak np. Karma COUNTRY&NATURE zapewnia psu wszystkie niezbędne dla psa witaminy i minerały.
Często na spacerach zastanawiamy się, dlaczego nasze psy tak ochoczo skubią trawę. Czy jest to objaw jakiejś choroby? Czy tylko forma zabawy? A co najgorsze czy taka "zielenina" im nie zaszkodzi?  
Nie od dziś wiadomo, że psy – w odróżnieniu od swoich przodków, wilków – nie są mięsożercami. To tak zwani „wszystkożercy". Jak się jednak okazuje, wilki także urozmaicają swoją dietę. 
Na długość życia psa wpływa połączenie genów i środowiska, w którym żyje. Oczywiście nie możemy zmienić genetyki, ale jest kilka rzeczy, które możemy zrobić dla swojego pupila. Podobnie jak dla swojego zdrowia. Dobrym przykładem są choroby nowotworowe, których w pewnym wieku doświadczają psy i ludzie
Prawidłowe i zdrowe żywienie oznacza zbilansowaną dietę - rola mięsnych składników w diecie psa.
Zdiagnozowane uczulenia na określony rodzaj białka w karmie to duży problem dla właściciela psa. Najczęstszymi objawami jakie towarzyszą uczulonemu...
Należy pamiętać, że podawanie zwierzęciu resztek ze stołu nie jest bezpieczne dla zdrowego funkcjonowania układu trawiennego naszego pupila. Psy potrzebują dobrej zbilansowanej diety.