BLOG COUNTRY&NATURE

Uczulenie na któryś składnik pokarmu to powszechny problem czworonogów i ich właścicieli. Po spożyciu alergenu bardzo często pojawiają się objawy: uczulenia skórne, problemy z trawieniem oraz gorsze samopoczucie. Rozwiązaniem może być dieta eliminacyjna i zastąpienie dotychczasowej karmy, pokarmem monobiałkowym o prostym i krótkim składzie.
Organizm zwierzęcia, tak samo jak człowieka, starzeje się i staje się coraz słabszy. Osłabieniu ulega układ odpornościowy i aparat ruchu. Bardzo często pies-senior traci apetyt, a przez to trudniej dostarczyć mu niezbędnych składników odżywczych.
Niestety niewiele gatunków, spośród roślin, które chętnie trzymamy w domach, to rośliny bezpieczne dla zwierząt. Większość właścicieli nie zdaje sobie z tego sprawy i nieświadomie naraża swoje zwierzęta na ryzyko zatrucia, a niekiedy utraty życia.
Nadwaga i otyłość to bardzo niebezpieczne dolegliwości, których pod żadnym pozorem nie można lekceważyć. Jeśli nasz pies ma trudności z utrzymaniem prawidłowej masy ciała niezwłocznie należy skonsultować się z lekarzem weterynarii. Konieczne będzie przeanalizowanie diety naszego pupila. Trzeba będzie ocenić czy pokarm podawany jest dobrej jakości, czy jest dobrze zbilansowany i co najważniejsze, podawany w odpowiedniej ilości. Lekarz udzieli...
Kleszcze to pasożyty zewnętrzne kręgowców. Mają złożony cykl rozwojowy obejmujący stadia: larwy, nimfy i postaci dorosłej.  Przeobrażenie następuje po żerowaniu na ciele żywiciela. Zazwyczaj są to zwierzęta dziko żyjące, które nierzadko są nosicielami groźnych chorób. Kleszcze stają się wówczas ich wektorami, co jest szczególnie niebezpieczne dla ludzi jak i dla zwierząt towarzyszących.  
Właściciele psów i kotów doskonale zdają sobie sprawę z iloma obowiązkami wiąże się opieka nad zwierzęciem. Oprócz zapewnienia pupilowi odpowiedniego żywienia, należy również zadbać o jego bezpieczeństwo w trakcie wychodzenia z domu.
Wybór miski dla psa wbrew pozorom nie jest wcale łatwy. Na rynku dostępne są najróżniejsze modele. Istotnymi różnicami nie jest jednak kolor, czy wzór. Kupując miskę, należy zwrócić uwagę na jej wielkość, głębokość, kształt oraz materiał z jakiego została wykonana.
Adopcja zwierzaka to wielkie wydarzenie w życiu nowych właścicieli. To chwile pełne radości, ale także wyzwań, aby zapewnić jak najlepszą opiekę pupilowi. Jednym z najczęstszych dylematów jest wybór odpowiedniej karmy, która dostarczy psu wszystkich niezbędnych składników odżywczych oraz energii.
Pupil jest jak członek rodziny i podobnie jak człowiek, potrzebuje witamin i minerałów, aby jego organizm funkcjonował prawidłowo. Suplementy mają pozytywny wpływ na układ nerwowy i kostny. Wspomagają proces trawienia i sprawiają, że pupile mają piękną sierść i rzadziej łapią infekcję.
Gdy  już uda nam się wybrać najlepszy rodzaj karmy dla naszego psa, pojawia się pytanie: ile jej podawać? Wielu właścicieli czworonogów tak naprawdę nie wie jak dużo powinien jeść ich pupil. Nie ma w tym nic niezwykłego. Bez odpowiedniej wiedzy ciężko określić, czy zwierzak wymaga zrzucenia kilku kilogramów czy też ma prawidłową wagę.  W ustaleniu prawidłowej dawki żywieniowej ważne jest określenie stylu życia psa. Czy jest  on...
To pytanie dostarcza właścicielom psów wiele niepokoju, i słusznie. Nie ma jednej prawidłowej odpowiedzi, a najlepsze co można odpowiedzieć to – to zależy. Każdy pies jest inny i ma inny tryb życia, a w związku z tym wymaga indywidulanego i przemyślanego planu żywienia. 
W ramach akcji #psiAktywnarodzina zorganizowanego przez COUNTRY&NATURE oraz epozytywnaopinia.pl oraz Instytut Matki i Dziecka powstał poradnik "Dziecko i Pies".