Wysyłka gratis od 95 zł

Dziecko i pies. Eksperci radzą

#psiAktywnarodzina Kampania edukacyjna z Instytutem Matki i Dziecka i @epozytywnaopnia.pl
Oczywiście nie! Pies to nie śmietnik. Niestety nawet bardzo świadomi opiekunowie zwierząt popełniają dość popularne błędy żywieniowe. Postaram się je krótko tu przedstawić.
Nie lada wyzwaniem jest wzięcie czworonoga do domu alergika. Zwierzęta pokryte sierścią (futrem) futerkowe są obecne w 60% gospodarstw domowych –, niestety, zdarza się, że czworonożni przyjaciele stają się przyczyną alergii. Dotyczy to nie tylko psa czy kota – przedmiotem pytań bywa też alergia na królika czy uczulenie na chomika, jako zwierząt kojarzonych z futrem.
#psiAktywnarodzina Kampania edukacyjna z Instytutem Matki i Dziecka i @epozytywnaopnia.pl
Posiadając psa i dziecko pod jednym dachem, często nie jesteśmy w stanie obu mieć cały czas na oku. Zdarza się, że pies podczas naszej nieuwagi zje coś, co nie było dla niego przeznaczone. Jak rozpoznać objawy zatrucia? Jak reagować i kiedy należy udać się z pupilem po fachową pomoc? Jest kilka zasad, których przestrzeganie pomoże odpowiednio poradzić sobie z trudną sytuacją.
Adopcja psa powinna być przemyślaną i świadomą decyzją, zwłaszcza, gdy w domu są dzieci. I nie chodzi tu tylko o to, że pies dla rodziny z dziećmi to trudny wybór. Procedura adopcyjna psa powinna rozpocząć się dopiero, gdy gruntownie przemyślimy wszystkie aspekty obecności zwierzaka w domu, a w przygotowania do jego adopcji zaangażuje się cała rodzina.
#psiAktywnarodzina Kampania edukacyjna z Instytutem Matki i Dziecka i @epozytywnaopnia.pl
Jakie zwierzę dla dziecka? W życiu każdej rodziny pojawia się taki moment, kiedy dziecko zaczyna mówić o tym, że marzy o zwierzaku. Często dzieci zaczynają swoje prośby od pieska czy kotka, proszą też o mniejsze zwierzęta, tj. króliki, chomiki, świnki morskie czy inne. Kończy się na tym, że chciałyby mieć wszystkie naraz.
Marka COUNTRY&NATURE wraz Instytutem Matki i Dziecka oraz portalem epozytywnaopinia.pl rusza 19 września br. z kampanią edukacyjną #psiAktywnarodzina. Akcja dotyczy bezpiecznych i zdrowych relacji dziecka i psa.